asia shape ázia

Ázia

Cestovanie po Ázii je fascinujúca cesta na ktorej spoznáte rôzne kultúry, staroveké tradície, uvidíte úchvatnú krajinu a nazbierate nezabudnuteľné dobrodružstvá. Ázia je neskutočná!

Destinations

Home Destinations Ázia

Najlepší čas na návštevu Ázie

Letný monzún: 

Máj-September

Zimný monzún:

Október – November

Ázijské krajiny sú ovplyvnené rôznymi monzúnmi. Ak si chcete užiť dlhé a slnečné dni, je lepšie sa im vyhnúť. Ak patríte k nízkonákladovým cestovateľom, monzúnové obdobie ponúka najlepšie ceny. Pre presnejšie informácie si však pozrite jednotlivé destinácie.

Letný monzún ovplyvňuje viacero krajín. Trvá od mája do septembra. Jednotlivé krajiny však môže monzún zasiahnuť len čiastočne. Pre najlepšie informácie si prečítajte informácie o jednotlivých krajinách. Letný monzún zasiahuje napríklad Indiu, Srí Lanku, Bangladéš, Thajsko, Laos, Kambodžu, Vietnam alebo Mjanmarsko.

Opäť, niektoré krajiny môžu zažívať monzún iba v jednej časti. Prečítajte si o jednotlivých krajinách pre presnejšie informácie o monzúnoch. Zimný monzún ovplyvňuje napríklad Indonéziu a časť Malajzie.

Cestovné doklady

Do niektorých krajín Ázie sú víza potrebné. Mnohé krajiny však pre Slovákov povoľujú bezvízový vstup na určitú dobu. Odporúčame si prečítať tieto informácie na webe Ministerstva zahraničných vecí, prípadne na stránkach jednotlivých destinácií. Online víza môžete získať tu.

Užitočné appky

  • Travelspend (sledovanie výdavkov)
  • Grab (taxi)
  • Maps.me (offline mapa)

Naplánuj si...

Ak použiješ tieto odkazy, ty platíš rovnako a my zarobíme malú čiastku.

Letenky – Skyscanner

Letenky – Pelikan

Hotel – Booking.com

Hostel – Hostelworld

Viza – iVisa

Bus/vlak – 12go.asia

Mapa Ázie Asia map

Ostrovy a pláže

Mestá

Príroda

Užitočné tipy

Netradičné zážitky

Menej známe miesta