europe shape

Európa

Objavte krásu a pulzujúcu kultúru Európy – kde každá dláždená ulica, každá historická pamiatka a lahodná kuchyňa rozpráva príbeh, ktorý čaká na svoje odhalenie. Od ikonickej Eiffelovej veže po očarujúce kanály v Benátkach, od malebných švajčiarskych Álp po živé ulice Barcelony. Európa ponúka bezkonkurenčnú rozmanitosť zážitkov, ktoré uspokoja každého cestovateľa. Či už teda hľadáte dobrodružstvo, romantiku, kultúru Európa vás určite nesklame!

Destinations

Najlepší čas na návštevu

jún-september

november-marec

Práve na jar na horách a na severe mizne sneh a objavuje sa prvá zeleň a prvé kvety. Je to skvelé obdobie na spoznávanie miest. Teploty sú veľmi príjemné.

Leto v Európe je všade iné. Ak chcete zažiť dovolenku pri mori a chystáte sa na juh tak máj až september sú na to najideálnejšie. Na južných Kanárskych ostrovoch je poriadne teplo aj v zime. Stredná Európa je vtedy ideálna na turistiku a dovolenku na horách. Na severe vás zasa čakajú neuveriteľne dlhé dní a kopa svetla. 

Jeseň v Európe je prekrásna. Najmä v horských oblastiach ako sú Dolomity či Alpy. Stromy a príroda hýria farbami. Je to asi naše najobľúbenejšie obdobie. Nevýhodou je premenlivosť počasia. Často môže pršať. Turistov je tiež všade menej.

Zima je všade iná. Na juhu Európy je stále pomerne teplo a nenájdete tu takmer žiadny sneh. Stredná Európa je skvelá na lyžovačku. Hory budú určite pokryté snehom. Na severe vládne krutá zima no môžete sa tešiť aj na polárnu žiaru.

Mena

Euro

Potrebné doklady

Pokiaľ máte slovenský občiansky preukaz, nič viac vám netreba. Občania EÚ potrebujú len občiansky, cestovný pas nie je potrebný.

Užitočné appky

Naše itineráre

Naplánuj si...

Ak použiješ tieto odkazy, ty platíš rovnako a my zarobíme malú čiastku.

Letenky – Skyscanner

Letenky – Pelikan

Hotel – Booking.com

Hostel – Hostelworld

Viza – iVisa

Bus/vlak – 12go.asia

Map of Europe

TIP: Pokiaľ sa chystáte na roadtrip po európskych krajinách dajte si pozor na prespávanie v aute na rôznych miestach. Vo väčšina krajín to je zakázané, až na zopár výnimiek ako je napríklad Taliansko. Jednoznačne si stiahnite appku Park4night. Uľahčí vám život pri hľadaní miest kde vás nebudú v noci obťažovať policajti.

Bookni si výlet v Európe

Ak použiješ nasledujúce linky, podporíš našu prácu a teba to stojí stále rovnako. Ďakujeme! 🙂

Mestá

Turistika

Dalšie zaujímavé atrakcie

Ostrovy

Rôzne aktivity