slovinsko slovenia

Slovinsko

Slovinsko je nádherná krajina. Svojou prírodou ohúri nejedného z vás. Prekrásna rieka Soča, turistika či množstvo adrenalínových aktivít zabezpečia nezabudnuteľnú dovolenku v Slovinsku.

Najlepší čas na návštevu

jún-september

november – márec

Leto v Slovinsku je prekrásne. Ak sa chystáte do hôr pripravte sa na poriadne pekoty. A nezabúdajte na opaľovací krém. Aj v noci je tu celkom teplo. Buďte ale pripravený aj na trocha chladnejšie večere. Najmä ak kempujete v horských oblastiach. Práve v lete sa môžete schladiť v rieke Soča. Je to aj hlavná turistická sezóna. Po lete je všade prázdno a ceny klesajú. V lete sa môžete ísť schladiť aj k slovinskému moru.

V zime je turistika trocha obmedzená. Niektoré chodníky v zime nie sú sprístupnené. Nájdete tu však aj zopár lyžiarskych stredísk. Pripravte si aj poriadne zimné gumy a prípadne reťaze na vysokohorské prechody.

Mena

Euro

Cestovné doklady

Pokiaľ máte slovenský občiansky preukaz, nič viac vám netreba. Občania EÚ potrebujú len občiansky, cestovný pas nie je potrebný.

Užitočné appky

Naplánuj si...

Ak použiješ tieto odkazy, ty platíš rovnako a my zarobíme malú čiastku.

Letenky – Skyscanner

Letenky – Pelikan

Hotel – Booking.com

Hostel – Hostelworld

slovenia map

TIP: Nezabúdajte, že v Slovinsku potrebujete mať ďialničnú známku. Zakúpiť si ju môžete na benzínkach alebo si kúpte online dialničnú známku. Na výber je týždňová, mesačná a ročná.

Bookni si výlet v Julských Alpách

Ak použiješ nasledujúce linky, podporíš našu prácu a teba to stojí stále rovnako. Ďakujeme! 🙂

Najkrajšie vodopády

Naše obľúbené miesta

Ďalšie destinácie