itay shape

Taliansko

Krajina známa chutným jedlom, úžasnou architektúrou jednými z najlepších pláží v Európe. Objavte najlepšie veci, ktoré môžete robiť v tomto cestovnom sprievodcovi Talianskom.

Najlepší čas na návštevu

jún-september

november – marec

Taliansko je obrovská krajina. Ťažko zhrnúť kedy sa sem oplatí prísť najviac. Ak vás zaujímajú jendotlivé destinácie, viac o najvhodnejších obdobiach na návštevu sa dočítate kliknutím na odkazy vyššie. 

Leto v Taliansku je úžasné. Nezáleží na tom či idete na sever do Álp alebo na juh k moru. V horách vás čakajú príjemné teploty cez deň no trocha chladnejšie noci. Pri mori si zasa môžete vychutnať pravé dovolenkové teploty. Nezabúdajte však na to, že je to zároveň hlavná turistická sezóna. Ceny sú vyššie, atrakcie aj hotely môžu byť plné a vybookované a všade je viac ľudí.

Ak sa chystáte na sever do hôr, v zime vás tu čaká množstvo snehu, možnosti lyžovania či zimné turistiky. Je však možné, že niektoré trasy budú uzavreté. To isté platí aj pre cesty a vysokohorské priechody.

Na juhu krajiny sú teploty chladnejšie než v lete. Nie sú tu úplne ideálne teploty na kúpanie sa v mori. Možno až na zopár výnimiek. Je to však skvelé obdobie na spoznávanie a návštevu atrakcií. Zároveň sa môžete na chvíľu ohriať v čase kedy je u nás zima v plnom prúde.

Ak sa chcete vyhnúť davom, za zváženie stojí aj jeseň či jar. Aj po letnej sezóne je veľká šanca, že vonku ešte bude horúco a budete môcť zájsť aj k moru. Hory sú vtedy tiež prázdnejšie a jesenná príroda je úchvatná.

Špeciálna ponuka

Dali sme dokopy mapu plnú skvelých miest, turistík, reštík a mnoho ďalšieho z oblasti Dolomitov! Určite vám to uľahčí plánovanie. Každé jedno miesto má komplet popis s info kde sa ubytovať či zaparkovať, popis trasy, náročnosť a mnoho ďalšieho. Tiež tam nájdete už hotové itineráre v rôznom trvaní.
V prípade, že vás to zaujalo nezabudnite použiť kód “dolomites30” a dostanete 30% zľavu. Pozrite si nášho sprievodcu Dolomitami TU.

Mena

Euro

Potrebné doklady

Pokiaľ máte slovenský občiansky preukaz, nič viac vám netreba. Občania EÚ potrebujú len občiansky, cestovný pas nie je potrebný.

Užitočné appky

Naj destinácie pri mori

Naplánuj si...

Ak použiješ tieto odkazy, ty platíš rovnako a my zarobíme malú čiastku.

plane icon

Letenky – Skyscanner

plane icon

Letenky – Pelikan

luggage icon

Dovolenka –  Expedia

hotel icon

Hostel – Hostelworld

hotel icon

Hotel – booking.com

visa icon

Viza – iVisa

italy map
tip icon

TIP: V Taliansku je povolené spať v aute na parkoviskách aj mimo nich. Jedinou výnimkou sú miesta, ktoré sú označené zákazom kempovania.

Together to Unknown travel blog

Vždy sa snažíme priniesť vám čo najlepšie a najúprimnejšie tipy a rady o cestovaní úplne zadarmo. Ak sa ti páčia naše články a myslíš si že sú užitočné, budeme veľmi vďační ak sa nás rozhodneš podporiť. ❤️

Dovolenka na horách

Bookni si výlet v Taliansku

Ak použiješ nasledujúce linky, podporíš našu prácu a teba to stojí stále rovnako. Ďakujeme! 🙂

Navštív aj tieto mestá

[optin-monster-inline slug=”pbj33ujpsf6rqojj9if8″]