Best places to visit in Vietnam - Phu Quoc / čo vidieť vo Vietname

Vietnam je neuveriteľná cestovateľská destinácia, ktorá má čo ponúknuť. Objavte piesočné pláže, úžasné ryžové polia, krásne mestá a chutné miestne jedlo. Keďže Vietnam je taký obrovský, na pokrytie všetkého by ste potrebovali viac ako jednu dovolenku. V tomto článku sme sa rozhodli zhrnúť 7 najlepších miest čo vidieť vo Vietname!

Naplánuj si...

Ak použiješ tieto odkazy, ty platíš rovnako a my zarobíme malú čiastku.

plane icon

Letenky – Pelikan

visa icon

Viza – iVisa

luggage icon

Dovolenka –  Expedia

hotel icon

Hostel – Hostelworld

bus icon

Bus/vlak – 12go.asia

hotel icon

Hotel – booking.com

Najlepší čas na návštevu Vietnamu

Vietnam je veľmi dlhá krajina a každá časť má iné podnebie. Je naozaj ťažké vybrať ten najlepší čas, ktorý by bol ideálny pre všetky časti krajiny. Vo všeobecnosti by ste mali mať najlepšie počasie medzi februárom a aprílom takmer v celej krajine. Tu sme zhrnuli každú časť Vietnamu.

tip icon

TIP: Nezabudnite si pred cestou do Vietnamu  vybaviť víza!

7 miest čo vidieť vo Vietname

Ak použijete odkazy nižšie, vy platíte rovnako a my zarobíme malú čiastku.

Ked čítate tento článok, tak sa najskôr chystáte na cesty do Vietnamu. Na takéto cesty by ste určite nemali zabúdať na cestovné poistenie. Osobne sme využívali SafetyWing cestovné poistenie a boli sme veľmi spokojní. Poistiť sa môžete krátkodobo ,alebo aj dlhodobo, čo môže byť lákavé hlavne pre nomádov. Na výber budete mať viacero balíčkov a veríme, že si budete vedieť vybrať práve ten vhodný pre vás. Safaty Wing majú 24h skvelý support, ktorý vám bez problémov pomôže v každej stiuácii. Komunikácia a vybavovanie potrebných vecí je jednoduché a špičkové. Neváhajte a choďte si omrknúť čo SafetyWing ponúkaju.

1. Sapa

Sapa v severnom Vietname je známa svojimi krásnymi terasovitými ryžovými poliami, neuveriteľnými horami a rôznymi etnickými kultúrami. Nájdete tu viacero túr, miestne dediny a neuveriteľné vyhliadky, ktoré môžete preskúmať. Okrem toho sa môžete dostať aj na vrchol Fansipan, najvyšší vrch Vietnamu. Prečítajte si viac o všetkých úžasných veciach, ktoré môžete robiť v Sape.

tip icon

TIP: Príďte koncom augusta alebo začiatkom septembra aby ste videli „zlatú sezónu“, keď ryžové polia majú zlatú farbu.

tip icon

TIP: Na cestovanie po Ázií vlakmi, busmi či trajektmi odporúčame 12go.asia.

2. Ha Long bay & ostrov Cat Ba

Zátoka Ha Long je známa svojimi tyrkysovými vodami, týčiacimi sa vápencovými krasmi a viac ako 1 600 ostrovmi. Tento prírodný zázrak sa medzi cestovateľmi stáva čoraz obľúbenejším. Stúpajúce davy však niekedy môžu zničiť pokoj, ktorý v tomto malebnom prostredí hľadáme. Vtedy prichádza na rad   Cat Ba  . Je to úžasné miesto na   Ha Long  .

Things to do on Cat Ba island - Ha Long bay drone panorama / čo vidieť na ostrove cat ba
Ha Long bay

3. Ninh Binh

Ninh Binh je stále skrytým klenotom vo Vietname, ktorý mnohí nenavštevujú. Ponúka úžasnú prírodu plnú vápencových krasov, očarujúce jaskyne, pokojné ryžové polia a plavby loďou. Príďte a užite si pohodovú atmosféru tejto krásnej oblasti. Poďme sa spolu pozrieť na to, čo vidieť v Ninh Binh v tomto článku.

4. Phong Nha

Phong Nha je destináciou, ktorú vo Vietname nemôžete vynechať. Známa vďaka svojím dramatickým vápencovým horám a ohromujúcim jaskynným systémom je rajom pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Národný park Phong Nha-Ke Bang, ktorý je na zozname svetového dedičstva UNESCO, je domovom najväčšej jaskyne na svete Hang Son Doong a ďalších pôsobivých jaskýň, ako sú Paradise a Phong Nha jaskyne. Okrem toho je miestna kuchyňa chutná a cenovo dostupná a ľudia sú otvorení a priateľskí. Phong Nha je ideálnou destináciou pre jedinečné dobrodružstvo vo Vietname. Pozrite sa na 7 úžasných vecí čo vidieť v Phong Nha vo Vietname v tomto článku.

tip icon

TIP: Veľmi odporúčame aj návštevu jaskyne Cha Loi s Netin travel. Je to poriadna jaskyniarska skúsenosť, na ktorú len tak nezabudnete.

5. Hoi An

Hoi An je jedným z najkrajších miest vo Vietname. Hoi An sa nachádza v centrálnej časti krajiny a je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Je obľúbenou turistickou destináciou. Jeho zmes histórie, kultúry a prírodných krás z neho robí  atrakciu, ktorú nesmiete vynechať. Mesto je známe svojimi úžasnými žltými budovami, lampášmi ako z rozprávky, krásnymi plážami, chutnou kuchyňou a jedinečnými zážitkami z nakupovania. V tomto článku vám ukážeme čo vidieť v Hoi An vo Vietname.

6. Phu Quoc

Phu Quoc je tropický ostrov neďaleko pobrežia Kambodže. Ponúka pláže s jemným bielym pieskom, čisté tyrkysové vody a sviežu zelenú krajinu. Je to úžasná dovolenková destinácia, ktorá vyhovuje každému rozpočtu. Phu Quoc tiež ponúka vynikajúcu kuchyňu a jedlá, ktoré nenájdete nikde inde vo Vietname. Pozrite sa bližšie na všetky úžasné veci, ktoré môžete robiť na ostrove Phu Quoc (článok) vo Vietname.

Kem beach Phu Quoc Vietnam
Kem beach Phu Quoc
Kem beach Phu Quoc
Kem beach Phu Quoc

7. Hanoj

Hanoj, hlavné mesto Vietnamu, je podmanivou destináciou, ktorá ponúka jedinečnú zmes dávnych tradícií a moderného šarmu. Pri potulkách úzkymi rušnými uličkami Starej štvrte sa návštevníci môžu ponoriť do miestnej kultúry, ochutnať pouličné jedlo, a nakupovať tradičné suveníry. V Hanoji je jedno nezvyčajné miesto, o ktorom veľa ľudí nevie – Počuli ste niekedy o hadej dedine Le Mat? Znie to zaujímavo? Prečítajte si viac o Le Mat v tomto článku.

Things to do in Hanoi's Old Quarter
Hanoi Old Quarter