How to get to Budapest airport

Existuje viac spôsobov, ako sa dostať z mesta na letisko v Budapešti. Záleží na tom, či uprednostňujete ľahšiu a priamočiarejšiu cestu, alebo či radšej ušetríte a či cestujete s obmedzeným rozpočtom. Poďme sa pozrieť na rôzne možnosti.

Naplánuj si...

Ak použiješ tieto odkazy, ty platíš rovnako a my zarobíme malú čiastku.

plane icon

Letenky – Pelikan

visa icon

Viza – iVisa

luggage icon

Dovolenka –  Expedia

hotel icon

Hostel – Hostelworld

bus icon

Bus/vlak – 12go.asia

hotel icon

Hotel – booking.com

Bus číslo 100e

Najlacnejšou cestou je autobusová linka 100e, ktorá spája letisko so stanicou Deák Ferénc v centre mesta. Odtiaľ môžete nastúpiť na metro viacerými smermi. Autobusy sú pomerne časté. Bežia každých 7-10 minút denne v závislosti od hodiny. V noci autobus chodí každých 30-40 minút. Presný harmonogram nájdete TU. Lístok na tento autobus stojí len 1500 HUF, čo je približne 3,7 €. Lístok dostanete na každej stanici metra alebo autobusu z automatu na lístky. Je možné platiť aj kartou. Cesta autobusom trvá približne 40 minút.

How to get to Budapest airport
Automat na lístky

Bus číslo 200e

Medzi letiskom a mestom premáva ešte jeden autobus – 200e. Tento autobus ide na železničnú stanicu Kobánya Kispest. Ak sa odtiaľ potrebujete dostať do centra mesta, dovezie vás tam metro číslo 3. Tento autobus tiež premáva 24 hodín denne. Lístky fungujú rovnako ako na autobus 100e.

Taxi

Samozrejme, vám busy nevyhovujú alebo dávate prednosť jednoduchšej ceste, vždy si môžete vziať taxík. Taxík medzi letiskom a centrom mesta by mal stáť okolo 20-25€.

Iné autobusy

Je aj zopár ďalších autobusov, ktoré vás odvezú do mesta. Viete si ich booknuť aj priamo na letisku. Osobne si ale myslíme, že za to vôbec nestoja. Zaplatíte za ne viac a cesta bude aj tak trvať podobne dlho.

Prečítajte aj...