Ong Lang beach - Things to do on Phu Quoc / Čo vidieť na ostrov ePhu Quoc

Phu Quoc je tropický ostrov neďaleko pobrežia Kambodže. Ponúka pláže s jemným bielym pieskom, čisté tyrkysové vody a sviežu zeleň. Je to úžasná dovolenková destinácia pre každý rozpočet. Phu Quoc tiež ponúka vynikajúcu kuchyňu a jedlá, ktoré nenájdete nikde inde vo Vietname. Poďme sa bližšie pozrieť na všetky úžasné veci čo vidieť na ostrove Phu Quoc vo Vietname.

Together to Unknown travel blog

Vždy sa snažíme priniesť vám čo najlepšie a najúprimnejšie tipy a rady o cestovaní úplne zadarmo. Ak sa ti páčia naše články a myslíš si že sú užitočné, budeme veľmi vďační ak sa nás rozhodneš podriť. ❤️

Naplánuj si...

Ak použiješ tieto odkazy, ty platíš rovnako a my zarobíme malú čiastku.

plane icon

Letenky – Skyscanner

visa icon

Viza – iVisa

luggage icon

Dovolenka –  Expedia

hotel icon

Hostel – Hostelworld

bus icon

Bus/vlak – 12go.asia

hotel icon

Hotel – booking.com

Ako sa dostať na Phu Quoc

Keďže Phu Quoc je ostrov, existujú len dva spôsoby, ako sa sem dostať – lietadlom alebo trajektom.

Phu Quoc (mapa)

Phu Quoc prístav (mapa)

Cestovanie lietadlom

Ostrov Phu Quoc má vlastné medzinárodné letisko. Z každého väčšieho mesta vo Vietname sem lietajú priame lety. Letenky si môžete kúpiť na skyscanner.com. Zvyčajne nie sú príliš drahé. Je to najpohodlnejší a najrýchlejší spôsob dopravy.

Ako sa dostať z letiska do mesta alebo na hotel

Máte dve možnosti – taxík alebo autobus. Ak sa rozhodnete využiť taxi, odporúčame aplikáciu Grab. Ponúka oveľa lepšie ceny ako taxi služby ponúkané na letisku. K dispozícii je aj kyvadlová autobusová doprava. Prechádza cez letisko, mesto Duong Don, pláž Ong Lang až do Grand World. Chodí každých pár minút a lístok stojí okolo 60 000 – 80 000 VND v závislosti od toho, kam idete. Trasu autobusu si pozrite TU.

Cestovanie trajektom

Cena: 330 000 – 340 000 VND z Rach Gia, 230 000 – 250 000 VND z Ha Tien

Trvanie: 2.5 hours z Rach Gia alebo 1.5 hodiny z Ha Tien

Trajekty na Phu Quoc chodia z dvoch prístavov – Ha Tien a Rach Gia. Všetky trajekty odchádzajúce z Ha Tien sú o niečo lacnejšie ako Rach Gia. Na výber sú dve spoločnosti – Superdong a Phu Quoc Express. Obe ponúkajú podobné ceny. S približne 8 trajektmi, ktoré odchádzajú každý deň, by ste mali byť schopní získať lístky na mieste.

Ak si chcete lístky zakúpiť predom, mrknite na nasledujúce odkazy:

tip icon

DÔLEŽITÉ: Trajekty premávajú len do skorého popoludnia. Ak prídete večer, nebudete sa môcť dostať na Phu Quoc. Trajekty závisia aj od počasia. Ak je more príliš rozbúrené, trajekt možno nebude môcť vyplávať.

Ako sa dostať z prístavu do mesta alebo hotela

Keď prídete na ostrov Phu Quoc, máte dve možnosti ako sa dostať do vašej cieľovej destinácie:

  • taxi alebo Grab
  • bus 

Ak cestujete viacerí taxík môže byť dobrou voľbou. Odporúčame používať Grab, pretože tam môžete získať najlepšie ceny. Môžete tiež využiť autobus. Po príchode trajektu zvyčajne čaká v prístave. Lístok do mesta Duong Dong stojí okolo 60 000 VND a autobus má zastávku aj na Long Beach. Ak je váš hotel severnejšie, je tu autobus spájajúci mesto Duong Dong a Grand World. Pozdĺž hlavnej cesty má rôzne zastávky. Chodí každých pár minút. Trasu autobusu nájdete tu.

Ako sa dostať do Ha Tien alebo Rach Gia prístavu

Najbližšie najväčšie mesto alebo turistická destinácia je Hočiminovo mesto. Do prístavov premávajú viaceré priame busy. Lístky na autobus si môžete pozrieť nižšie. Ak prichádzate z Kambodže, do prístavu premáva autobus z Kampotu. Môže to trvať asi 1 hodinu a stáť asi 10$.

Powered by 12Go system

Najlepší čas na návštevu ostrova Phu Quoc

Phu Quoc má dve ročné obdobia – daždivé a suché. Najlepší čas na návštevu je v období sucha medzi decembrom a marcom. Počasie je najstabilnejšie a budete mať veľa slnečných dní. Voda je najčistejšia. Je hlavná sezóna, takže to môže byť preplnené a drahšie. Obdobie dažďov je medzi májom a októbrom. Ostrov môže byť veľmi vlhký s množstvom dažďa. Ak prídete na začiatku alebo na konci obdobia dažďov, stále si môžete užiť dovolenku.

Phu Quoc sme navštívili v máji a náš pobyt bol skvelý. Väčšinu času bolo slnečno s popoludňajšími prehánkami. Jedinou nevýhodou je, že väčšina pláží nie je zrovna prívetivá. More je veľmi rozbúrene s množstvom vĺn. Táto sezóna prináša aj množstvo odpadu z rieky Mekong. Voda už nie je taká čistá a je tam viac odpadu ako zvyčajne. Ale aj počas tohto obdobia boli pláže Khem a Sao krásne!

tip icon

TIP: Nezabudnite si pred cestou do Vietnam vybaviť víza!

Ako sa pohybovať po ostrove Phu Quoc

  1. Autobus – je skvelá možnosť ak máte malý rozpočet alebo sa bojíte jazdiť na skútri. Autobusy chodia pomerne často. Toto je trasa autobusu. Nie som si istá či sú aj ďalšie linky.
  2. Skúter – najlepší spôsob, ako preskúmať ostrov a byť nezávislý. Požičanie začína už od 100 000 VND za deň. Na ostrove je veľa požičovní. Nie je tu takmer žiadna polícia a nikdy nás nekontrolovali. 
  3. Grab – ak chcete byť nezávislí, ale vyhnúť sa jazde na skútri je dobrou voľbou. Ak ho budete používať často, bude vás to stáť viac, pretože to nie je až také lacné.

Čo vidieť na ostrove Phu Quoc

Ak si zakúpite zájazdy nižšie, platíte rovnako a my zarobíme malú čiastku.

1. Relax na pláži Khem - najkrajšia pláž na ostrove

Mnoho ľudí považuje pláž Sao za najkrajšiu pláž na Phu Quoc. Dovolíme si nesúhlasiť. Pláž Khem má krásny biely piesok, čistú tyrkysovú vodu (aj v monzúnovom období) a je veľmi pokojná. Je postavená rovno pred rezortmi no stále je to verejná pláž. To znamená, že si môžete byť istí, že pláž bude vyzerať pekne a čisto. Je tu niekoľko reštaurácií, prekvapivo lacné čapované pivo a nejaké vodné aktivity (jazda na kajaku, paddleboard). Pláž Sao je veľmi navštevovaná a počas nášho pobytu tu niekoľko lodí vysadilo davy ľudí. To sa na pláži Khem nestane. A sú tam aj palmy!

2. Užite si biely piesok na pláži Sao

Pláž Sao je nádherné miesto. Pravdepodobne jedno z najznámejších miest na ostrove. Niet divu. Priezračná voda a biely piesok zaručujú krásny deň na pláži. Je tiež veľmi pekná a pokojná počas monzúnového obdobia. K dispozícii je malý výber miestnych reštaurácií s občerstvením a nápojmi. Môžete si prenajať ležadlá. Jediným mínusom je, že v zálive parkuje veľa lodí. Je tiež viac preplnená ako pláž Khem.

3. Plávajúca dediny Rach Viem (floating village)

Zaujímavý pohľad do každodenného života miestneho rybára. Dedinka Rach Viem sa nachádza hneď vedľa pláže Starfish. Je to plávajúca dedina, čo znamená, že všetky domy sú postavené na mori. Svoj skúter môžete zaparkovať a preskúmať okolie zadarmo. Spoznajte miestnych obyvateľov a nehanbite sa začať konverzáciu. Je to neuveriteľný zážitok vidieť, aký skromný život vedú.

4. Navštívte pláž s hviezdicami (Starfish beach)

Pláž s hviezdicami je jednou z najlepších turistických atrakcií na ostrove. Kto by nechcel vidieť pláž plnú hviezdíc všade, kam sa pozrie? Dávajte pozor, aby ste na ne nestúpili a nedotýkali sa ich. Je možné si tu prenajať aj ležadlo. Pri mori je niekoľko malých reštaurácií. Neplatí sa vstup ani parkovné. Ak prichádzate v období sucha (máj a ďalej), nestrácajte čas cestou sem. Viac nižšie.

tip icon

TIP: Hviezdice tu môžete vidieť iba v období sucha medzi decembrom a marcom. Neskôr sa more veľmi zašpiní – má hnedú bahnitú farba. Nie je to vôbec lákavé. Z rieky Mekong sem more prinesie veľa odpadu.

Starfish beach on Phu Quoc in monsoon season
Starfish beach počas monzúnu

5. Night market

Milujeme night markety! A Phu Quoc má jeden z najlepších night marketov, aké sme vo Vietname zažili. Môžete si tu kúpiť viacero suvenírov – vietnamské klobúky, oblečenie, šperky… Predávajú aj perlové výrobky, ako sú náhrdelníky, náušnice atď., ale naozaj si nemyslím, že sú pravé (vzhľadom na ceny). Night market je tiež ideálnym miestom pre chutný streetfood. Niektoré z jedál, ktoré tu nájdete, sú napríklad Banh Mi, vietnamské palacinky, morské plody, palacinky a veľa stánkov s roličkovou zmrzlinou.

tip icon
TIP: Musíte vyskúšať morského ježka a ochutené arašidy!

6. Pláž Ong Lang

Pláž Ong Lang je pláž so žltým pieskom. Má tiež niekoľko pekných skalných útvarov. V porovnaní s plážou Sao alebo Long beach je veľmi pokojná. Prišli sme v máji a more bolo dosť rozbúrené a nie také čisté. Napriek tomu to bola jedna z čistejších pláží na ostrove. V období sucha budete mať úplne iný zážitok. Okrem krásnej pláže je Ong Lang tiež skvelým miestom na pobyt. Do mesta je to len pár minút jazdy. Nájdete tu aj niekoľko reštaurácií a obchodov.

7. Lanovka Sunworld

Price: 25€ obojsmerne cez Klook (vrátane Exotica village a vodného parku Aquatopia)

Otváracie hodiny: aktuálne časy lanovky nájdete tu

Lanovka Sunworld je relatívne nová. Otvorená bola len v roku 2018. Prekonala Guinessov rekord ako „najdlhšia lanovka sveta“. Rýchly 20-minútový výlet na ostrov Son Thorn ponúka malebný výhľad na tyrkysové more a sviežu zeleň pod ním. Prírodný park Sun World Hon Thom zasa ponúka rôzne aktivity vrátane vodného parku, koralového parku a zoologickej záhrady.

tip icon

POZNÁMKA: Vstupenka na lanovku Sunworld zahŕňa vstup do vodného parku Aquatopia a do dediny Exotica. Ide o celodenný výlet.

8. Hon Thom prírodný park

Exotica village

Otváracie hodiny: 09:30-16:45

Exotická dedina ponúka jednu z najvzrušujúcejších jázd na horskej dráhe na svete. A samotná horská dráha je postavená z dreva! Vo výstavbe je ešte niekoľko ďalších atrakcií.

Vodný park Aquatopia

Otváracie hodiny: 10:00-16:30

Vodný park Aquatopia je jedným z najlepších vo Vietname! Ponúka 20 neuveriteľných a vzrušujúcich tobogánov. Zabaviť sa môžete aj pri iných aktivitách – na kajaku či lietaním na padáku.

Pláž

Okrem toho všetkého nájdete na ostrove pokoj a relax. Má veľa nedotknutých pláží.

9. Sunset town

Sunset town nájdete pri termináli lanovky Sun world. Je to obrovské mesto v stredomorskom štýle postavené na útese. Keď sme vstúpili do jeho areálu, nevedeli sme od úžasu zatvoriť ústa. Je to niečo, čo neuvidíte každý deň. Ulice sú lemované roztomilými talianskymi budovami, kvetmi, kaviarňami a rôznymi obchodmi. Počas našej návštevy bola veľká časť stále vo výstavbe a veľa budov bolo vnútri prázdnych. Nechodia sem takmer žiadni turisti, vďaka čomu si pripadáte ako v čudnom meste duchov. Ale to z neho robí len dokonalé miesto na fotenie!

10. Perlová farma

Toto miesto odporúčame len vďaka neuveriteľnej výstave perál. Je to úžasné! V perlách sú vytvorené nádherné rezbárske práce. Môžete sa zastaviť na pár minút, stojí to za to. Bola nám ponúknutá aj prezentácia o tom, ako vyrábajú šperky z perál. Inak mi to pripadá skôr ako turistická pasca. Mnohé recenzie tvrdia, že predávajú falzifikáty. Neradíme vám tu teda nakupovať. Perlovú farmu na mape nájdete tu.

11. Grand World

Cena: 150 000 VND deti a 200 000 VND dospelý

Otváracie hodiny: 24 hodín denne

Ďalší šialený multimiliardový komplex postavený na ostrove. Grand World je tiež nazývaný “Mesto ktoré nespí” kvôli nikdy nekončiacej zábave a predstaveniam, ktoré trvajú celý deň a noc. Je postavený v európskom alebo prevažne stredomorskom štýle.

12. Vodopád Suoi Tranh

Cena: 30 000 VND dospelý, 20 000 VND deti Otváracie hodiny: 7:00 – 21:00 Čas potrebný na návštevu: 1-2 hodiny

Po prekročení vstupnej brány sa ocitnete v peknom pokojnom prírodnom parku. Nie je príliš veľký, ale je dosť pôsobivý. Sú tu rôzne rastliny, výstavy a krásny drevený nábytok. Keď prejdete parkom, musíte ísť asi 15 minút do kopca, aby ste sa dostali k vodopádu. V potoku sa dá aj kúpať.

tip icon
TIP: Vodopád Suoi Tranh stojí za návštevu len počas obdobia dažďov alebo na začiatku obdobia sucha. Inak tam nie je vôbec žiadna voda. Stále môžete preskúmať oblasť parku.
Suoi Tranh waterfall Phu Quoc
Park pri vodopáde
Suoi Tranh waterfall Phu Quoc in dry season
Suoi Tranh počas sucha

13. Kokosové väzenie

Vstup: zadarmo, 150 000 – 200 000 VND tringelt pre sprievodcu

Otváracie hodiny: 8:30 – 11:30, 13:30 – 17:00

Čas potrebný na návštevu: 2-3 hodiny

Na tomto tropickom rajskom ostrove sa nachádza aj jedinečná atrakcia známa ako Coconut Prison. Počas vojny vo Vietname toto väzenie využívala juhovietnamská vláda na väznenie a mučenie politických väzňov a podozrivých komunistov. Zadržaní boli držaní v malých bambusových klietkach a boli kŕmení iba kokosovou vodou a mäsom. Dnes väznica pripomína brutalitu vojny a slúži ako múzeum venované histórii ostrova a jeho ľudu. Je to iný zážitok, ktorý pripomenína obete tých, ktorí bojovali za svoje presvedčenia.

14. Rybárska dedina Ham Ninh

Skvelé miesto na návštevu, ak sa chcete dozvedieť viac o živote rybárov. Odporúčame vám prísť skoro ráno (okolo východu slnka), aby ste boli svedkami toho, ako všetci rybári opúšťajú svoje domovy a idú na lov. Neskôr počas dňa sa môžete prejsť po malej dedinke a miestnom trhu. Je to priamo na hlavnej ulici. Okrem rýb tu nájdete aj niekoľko stánkov so zeleninou a zopár miestnych reštaurácií.

Kde sa ubytovať

Mövenpick Waverly

Mövenpick Waverly (rezervuj tu) je neuveriteľný 5-hviezdičkový rezort len pár kilometrov od pláže Ong Lang. Má vlastnú pláž, vily a neskutočne útulné a luxusné izby. Buďte aktívni vo fitness centre, nechajte sa rozmaznávať v Elements SPA alebo sa každú sobotu zabavte na bláznivej penovej párty. Fitness je naozaj obrovské a ponúka veľkú rozmanitosť strojov. V SPA zasa nájdete mnoho rôznych masáží, manikúru, pedikúru, ošetrenie tváre a dokonca aj parný kúpeľ alebo saunu.

Každý deň organizujú „Čokoládovú hodinu“ v hlavnom lobby. Je to hodina plná sladkostí, koláčov a čokolád pre každého! Chodili sme sem každý deň a veľmi sme si to užili. A musíme odporučiť romantickú večeru na pláži pre páry. Je to ten najdokonalejší zážitok, aký môžete zažiť najmä na svadobnej ceste.

Romantic dinner Movenpick Waverly Phu Quoc

M Resort

M Resort (rezervuj tu) je veľmi nezvyčajné miesto. Je to v centre mesta, ale máte pocit, že ste v odľahlej džungli. Celá oblasť je plná zelene! Úplne všade sú palmy a kvety. Dokonca aj izby majú prírodný štýl s mnohými detailmi, ktoré si zamilujete! Nájdete tu chutnú reštauráciu, 2 bazény v krásnom prostredí a bar pri bazéne, kde sa podávajú nielen skvelé koktaily, ale aj jedlo. Ak potrebujete trochu relaxu, odporúčame vyskúšať ich SPA.

Booking.com

Kde sa najesť

V meste Duong Dong:

Neďaleko pláže Ong Lang: