Najlepšie aplikácie na cestovanie

Naplánuj si...

Ak použiješ tieto odkazy, ti platíš rovnako a mi zarobíme malú čiastku.

plane icon

Lacné letenky – Skyscanner

bus icon

Bus/vlak – 12go.asia

hotel icon

Lacné ubytko – Hostelworld

visa icon

Víza – iVisa

luggage icon

Dovolenka – Expedia

visa icon

Viza – iVisa

luggage icon

Dovolenka –  Expedia

V dnešnej vyspelej dobe už nepoužívame zastaralé mapy, slovníky ani kompasy. Všetky tieto veci sa totiž ukrývajú v našich šikovných mobiloch. Všetky najlepšie aplikácie na cestovanie, ktoré nájdete v tomto článku sú ZADARMO. Vďaka nim je cestovanie omnoho jednoduchšie a môžeme povedať, že aj príjemnejšie. Vybrali sme pre vás len tie najlepšie mobilné aplikácie, ktoré nám nespočetne veľa krát pomohli na naších cestách doma aj v zahraničí.

Maps.me

Táto aplikácia je výborná, pretože funguje v krajinách, kde iné navigácie vôbec nefungujú. Viete si stiahnuť offline mapy a nemusíte sa spoliehať na internet. Sú v nej zaznačené turistické trasy, chodníky ktoré na iných aplikáciach vôbec nenájdete, lavičky, verejné miesta s pitnou vodou, altánky, rôzne druhy pamiatok atď. Týchto možností je neúrekom. Taktiež si viete do mapy značiť miesta, ktoré chcete navštíviť, alebo ste už navštívili. S touto aplikáciu sme sa nikdy nestratili. Jediný problém, ktorý má je, že niekedy vám ukáže zvláštne trasy pokiaľ pôjdete autom.

Benefity používania ExpressVPN:

  • získaj prístup k obsahu ktorý je v tvojej lokácii zablokovaný
  • ušetri peniaze pri kúpe leteniek
  • chráň svoje súkromie

Získaj 3 extra mesiace zdarma už dnes!

Mapy.cz

Túto aplikáciu využívame iba pri turistikách. Na Slovensku a Česku sú turistické trasy značené výborne. Dokonca sú rozdelené presne podľa farieb. Na mape nájdete aj vrstevnice, takže si viete skontrolovať aj prevýšenie. Aplikácia niekedy vyráta čas turistiky trošku zle ale vo väčšine prípadov je presná. Viete si stiahnuť offline mapy a tým pádom nemusíte mať internet na to aby ste ju používali.

Park4night

Aplikácia Park4night je nevyhnutná pri roadtripoch a počas spania v aute mimo kempov. Na mape nájdete mnoho zaznačených miest, ktoré sú vhodné na spanie v aute. Mimo to tam sú zaznačené parkoviská a kempy. Jednotlivé miesta boli zaznačené do mapy užívateľmi a užívatelia majú možnosť pridávať hodnotenie na dané lokality. Práve vďaka hodnoteniam je táto aplikácia úžasná. Vždy si viete prečítať skúsenosti iných ľudí. Dozviete sa či mali nejaké problémy s políciou alebo sbs, cenu za parkovanie a taktiež aj ako to tam vyzerá. Vďaka tejto appke sme nikdy nemali žiaden problém počas spania v aute.

Rome2rio

Aplikácia Rome2rio vám pomôže s dopravou. Je jedno kde sa nachádzate, vždy si s ňou viete naplánovať svoju cestu. Ukáže vám všetky možné spôsoby dopravy z bodu A do bodu B. Či už sa jedná o leteckú, pozemnú alebo dopravu po vode. Ukáže vám konkrétne dopravné spoločnosti a taktiež aj odkazy na oficiálny web.

Windy

Aplikácia Windy je skvelá pre sledovanie počasia. Výhodou je, že funguje všade vo svete. Viete v nej sledovať dážď a zrážky, teplotu, oblačnosť, vietor a vlny. K dispozícií budete mať radary so zrážkami za posledných 12 hodín, ktoré boli aktuaizované každú hodinu. Vďaka radarovej predpovedi počasia si viete sledovať, ako sa môže vyvíjať počasie v najbližších 10 dňoch.

Google maps

Google maps používame takmer vždy ak cestujeme autom. Pri používaní aplikácie s internetom vám ukáže dopravné zápchy a vďaka tomu sa im viete vyhnúť v predstihu. Môžete si mapy stiahnúť do mobilu a nebudete potrebovať internet. Mapy si ale musíte sťahovať po častiach a neviete si stiahnuť celú krajinu naraz. To vnímame ako menšiu nevýhodu. Google maps vám taktiež neukáže vašu aktuálnu rýchlosť, ale zobrazuje radary na cestách.

Booking, Airbnb, Easybook

Booking a Airbnb

Počas cestovania si hľadáme ubytovanie cez Booking a Airbnb. Najviac používame aplikáciu Booking, pretože poskytuje zľavy pre svojich užívateľov. Na Bookingu máte rôzne levely na svojom profile. Od genius 1 až po genius 3. Aby sa členovia kvalifikovali na úroveň 3, musia absolvovať minimálne 15 pobytov za posledné 2 roky. Pri levely genius 3 sa výšky zliav vyšplhajú až na 20%. Odporúčame vždy používať mobilnú aplikáciu radšej než prehliadač, pretože niektoré hotely poskytujú lepšie ceny pri zakúpení cez mobil!

Pomocou mobilnej aplikácie si totiž pomerne rýchlo skontrolujete dostupnosť hotelov, motelov a hostelov v okolí. Možnosti ubytovania si rýchlo zoradíte podľa ceny alebo vzdialenosti. V prípade Airbnb si nehľadáte ubytovanie v hoteloch, ale u bežných ľudí, ktorí prenajímajú jednu miestnosť alebo aj celý dom. Pred cestou si vždy pozrite ceny na obidvoch platformách a porovnajte si ich. 

Easybook

Aplikácia Easybook je veľmi šikovná a môžete sa vždy spoľahnúť, že zakúpené lístky na dopravu budú platné. Je výborná nie len na zakúpenie lístkov, ale taktiež aj na plánovanie cesty. Môžete si zakúpiť kombinovaný lístok, ktorý bude zahŕňať rôzne druhy dopravy. Táto aplikácia sa dá použiť iba vo väčšine krajín juhovýchodnej Ázie.

Uber, Taxify

Používaním aplikácie Uber sa v zahraničí vyhnete problémom s platením v inej mene. V aplikácii totiž máte pridanú vlastnú kartu z ktorej sa jednoducho stiahnu peniaze po ukončení jazdy. Výhodou je, že sa vás taxikár nebude snažiť podviesť s cenou za dopravu. Všímať si treba len jednotlivé taxy, prípadne prirážky počas nočnej jazdy alebo špičky. Taxify zvláda všetky veci rovnako a v niektorých prípadoch vás vyjde cesta ešte lacnejšie.