switzerland shape

Švajčiarsko

Krajina ako z rozprávky! Všade týčiace sa hory, rozľahlé alpské lúky, spokojné kravičky a malebné dedinky v každom kúte. Švajčiarsko je raj pre milovníkov prírody.

Destinations

Najlepší čas na návštevu

máj-september

november – márec

Jar sa začína v strede marca a končí v strede júna. Príroda ožíva, všetko začína kvitnúť a naberá nádych krásnej zelenej farby. Sneh sa postupne topí a vám sa naskytne možnosť ísť na viacero turistík.

Leto sa začína v máji a končí v septembri. Počas letných mesiacov vás bude sprevádzať príjemné teplé podnebie a veľa slnečných dní, ktoré sa budú striedať s búrkami. Turistami sa to v lete hemží takže sa na to pripravte.

Jesenná sezóna vo Švajčiarsku trvá od septembra do konca novembra. Pomaly začnú listy na stromoch meňiť farbu a celá príroda vyzerá úplne inak ako v lete. Jedným slovom čarovne. V októbri sa ochladí a vo vyšších polohách začína pomaly mrznúť.

Zimné mesiace sú vo Švajčiarsku od decembra do februára. Zima priláka nadšencov zimných športov a niet divu. Švajčiarské lyžiarské strediská vám poskytnú mnoho kilometrov zjazdoviek a freridu. Január a február sú najchladnejšie mesiace v roku.

Mena

Švajčiarsky frank

1€ = 1 CHF

Potrebné doklady

Pokiaľ máte slovenský občiansky preukaz, nič viac vám netreba. Občania EÚ potrebujú len občiansky, cestovný pas nie je potrebný.

Užitočné appky

Naplánuj si...

Ak použiješ tieto odkazy, ty platíš rovnako a my zarobíme malú čiastku.

Letenky – Skyscanner

Letenky – Pelikan

Hotel – Booking.com

Hostel – Hostelworld

switzerland map

TIP: Nezabúdajte, že vo Švajčiarsku potrebujete mať ďialničnú známku. Bohužiaľ Švajčiarsko ponúka iba jeden druh ďialničnej známky. Ročná dialničná známka vás vyjde na 40 frankov čo je v prepočte približne 40 €.

Bookni si výlet vo Švajčiarsku

Ak použiješ nasledujúce linky, podporíš našu prácu a teba to stojí stále rovnako. Ďakujeme! 🙂

Top turistika

Najkrajšie jazerá

Mestá a dedinky