How to visit Ha Long bay without crowds - drone / Ha Long bay bez davov

Vitajte v zálive Ha Long bay. So svojimi tyrkysovými vodami, obrovskými vápencovými útesmi a viac ako 1 600 ostrovmi sa tento prírodný zázrak stáva čoraz obľúbenejším medzi cestovateľmi. Nekončiace sa davy však môžu pokaziť zážitok z návštevy a pokoj, ktorý v tomto malebnom prostredí hľadáme. V tomto článku vám ukážeme, ako navštíviť Ha Long Bay bez davov ľudí.

Naplánuj si...

Ak použiješ tieto odkazy, ty platíš rovnako a my zarobíme malú čiastku.

plane icon

Letenky – Pelikan

visa icon

Viza – iVisa

luggage icon

Dovolenka –  Expedia

hotel icon

Hostel – Hostelworld

bus icon

Bus/vlak – 12go.asia

hotel icon

Hotel – booking.com

Things to do on Cat Ba island - Ha Long bay dron
Ha Long bay
Things to do on Cat Ba island - Ha Long bay sunset
Ha Long bay

Najlepší čas na návštevu Ha Long Bay

Ha Long Bay má štyri rôzne ročné obdobia. Najlepší a najobľúbenejší čas na návštevu Ha Long je jeseň medzi októbrom a decembrom. Počasie je veľmi príjemné s množstvom slnka. Možno však nebude tak teplo. Počas zimných mesiacov (december – január) môže byť v oblasti veľká oblačnosť s množstvom hmly. Február až máj je ďalším vhodným obdobím na návštevu s množstvom slnečných dní. Letné mesiace sú dobrou voľbou pre cestovateľov s malým rozpočtom. Je tu obdobie dažďov, takže ceny sú nižšie. Majte však na pamäti, že výlety loďou nemusia byť počas tohto obdobia v plnej prevádzke. Ak plánujete navštíviť iné destinácie, tu nájdete súhrn najlepších období na cestovanie po Vietname.

tip icon

TIP: Nezabudnite si pred cestou do Vietname  vybaviť víza!

Ako navštíviť Ha Long bay bez davov?

1. Príďte mimo hlavnej sezóny

Celkom samozrejmé, že? Ako všade na svete, keď prídete mimo sezóny, počet turistov je výrazne nižší. Táto sezóna prichádza aj s oveľa nižšími cenami. To však nemusí byť najlepší nápad. Je veľká šanca, že počasie nebude stáť za veľa. More môže byť rozbúrené a výlety loďou môžu byť zrušené. Máme pre vás lepší tip!

2. Príďte z ostrova Cat Ba

Ostrov Cat Ba (článok) je často prehliadaný mnohými turistami. Ak máte viac času (aspoň 2 dni), odporúčame vám absolvovať prehliadku zálivu Ha Long odtiaľto. Mnoho ľudí chodí do mesta Ha Long a organizuje si výlet loďou odtiaľ. My sme šli s Cat Ba Ventures a mali sme úžasný zážitok! Prehliadka bola dokonale naplánovaná a vyhli sme sa všetkým davom! Na rovnakom mieste ako my nikdy nebola viac ako 1 loď. Prehliadka zahŕňa obed, zastávku na pláži, šnorchlovanie, plávanie, jazdu na kajaku a veľa zábavy! 

tip icon

TIP: Ak máte na návštevu Ha Long bay iba jeden deň odporúčame tento zájazd z Hanoja. 

3. Navštívte radšej Lan Ha bay

Zátoka Lan Ha a zátoka Ha Long sú vlastne rovnaké. Sú tak identické, že si ani nevšimnete rozdiel. Je to tá istá príroda, rovnaké výhľady a aj aktivity. Jedine názov hovorí, že ste inde. Ak netrváte na objavovaní zátoky Ha Long, príďte radšej do zátoky Lan Ha. Verte nám, turistov bude oveľa menej! Môžete si zorganizovať výlet z ostrova Cat Ba.

4. Choďte na nočnú plavbu loďou

Ďalšou možnosťou je pripojiť sa k nočnej plavbe loďou. Toto je ale najdrahší spôsob, ako preskúmať záliv Ha Long. Môžete sa rozhodnúť, či na lodi chcete stráviť 2 alebo 3 noci. Sprievodcovia by sa mali postarať o to, že sa vyhnete preplneným oblastiam. Pozrite si zájazdy nižšie!