Things to do on Cat Ba island - Ha Long bay drone panorama / čo vidieť na ostrove cat ba

Ostrov Cat Ba, klenot vo vietnamskom zálive Ha Long, ponúka úžasnú prírodu, nedotknuté pláže a biodiverzitu. Preskúmajte jaskyne, choďte na kajaku cez tyrkysové vody a trekujte v národnom parku. Odporúčame sem prísť aby ste navštívili Ha Long bay bez davov! Čítajte ďalej a dozviete sa čo vidieť na ostrove Cat Ba vo Vietname.

Naplánuj si...

Ak použiješ tieto odkazy, ty platíš rovnako a my zarobíme malú čiastku.

plane icon

Letenky – Pelikan

visa icon

Viza – iVisa

luggage icon

Dovolenka –  Expedia

hotel icon

Hostel – Hostelworld

bus icon

Bus/vlak – 12go.asia

hotel icon

Hotel – booking.com

Ako sa dostať na ostrov Cat Ba

Trajekty na ostrov Cat Ba

Existujú dva prístavy, odkiaľ chodia trajekty na ostrov Cat Ba. Prvým je Hai Phong a druhý trajekt odchádza z prístavu Tuan Chau neďaleko Halongu. Odporúčame vám pozrieť si tento článok s aktuálnymi cenami a harmonogramami.

Cestovné kanceláriae

Všetky turistické destinácie vo Vietname sú plné cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú jednoduchú bezproblémovú cestu do vašej ďalšej destinácie. Cat Ba nebude výnimkou. Či už prichádzate zo Sapy, Hanoja, Hoi An alebo Ninh Binh… Lístok na autobus si môžete zarezervovať v meste alebo sa opýtať na svojom ubytovaní. Je to najjednoduchší a najspoľahlivejší spôsob, ako sa dostať na ostrov Cat Ba.

Cestovanie z Hanoja

Do Cat Ba sme prišli z Hanoja s Good morning Cat Ba. Spoločnosť zorganizovala vyzdvihnutie v hoteli v Hanoji, autobus do prístavu, trajekt na ostrov a minivan, ktorý nás odviezol do nášho hotela. Zaplatili sme 350 000 VND (14 €) na osobu. Perfektný spôsob, ako cestovať do Cat Ba z Hanoja bez obáv. Existuje aj lokálny spôsob – miestny autobus do prístavu z Hanoja a trajekt na ostrov Cat Ba. Trajekty nepremávajú príliš často a autobus ide príliš dlho. V cene nie je veľký rozdiel. Pamätajte, že v Hanoji by ste tiež potrebovali taxík, aby ste sa dostali na autobusovú stanicu a na Cat Ba sa musíte dostať z prístavu na váš hotel. Nebude to oveľa lacnejšie.

Things to do on Cat Ba island - How to visit Ha Long bay dron
Ha Long bay

Najlepší čas na návštevu Cat Ba

Cat Ba má štyri odlišné ročné obdobia. Najlepší a najobľúbenejší čas na návštevu Cat Ba je na jeseň medzi októbrom a decembrom. Počasie je veľmi príjemné s množstvom slnka. Možno však nebude dostatočne teplo. Počas zimných mesiacov (december – január) môže byť v oblasti zálivu Ha Long veľmi oblačno s veľkou hmlou. Február až máj je ďalším vhodným obdobím na návštevu s množstvom slnečných dní. Letné mesiace sú dobrou voľbou pre cestovateľov s nízkym rozpočtom. Je tu obdobie dažďov, takže ceny sú nižšie. Majte však na pamäti, že počas tohto obdobia nemusia fungovať všetky plavby loďou. Ak plánujete navštíviť iné destinácie, tu nájdete súhrn najlepších mesiacov na cestovanie po Vietname.

tip icon

TIP: Nezabudnite si pred cestou do Vietnamu vybaviť víza!

Ako sa tu pohybovať

  1. Skúter – požičanie skútrov začína už od 150 000 VND za deň. V okolí mesta je veľa požičovní. Je to najlepší spôsob, ako preskúmať ostrov.
  2. Taxi – sú tu aj viaceré taxíky, no pre turisotv môžu mať predražené ceny

Čo vidieť na ostrove Cat Ba

Ak si zakúpite zájazdy nižšie, vy platíte rovnako a my zarobíme malú čiastku.

1. Vydajte sa na výlet loďou do zálivu Ha Long a zálivu Lan Ha

Cena: okolo 30€ vrátane obedu

Výlet loďou okolo zálivu Ha Long môže byť hlavným dôvodom, prečo ste tu. Výlet z Cat Ba vám umožní vyhnúť sa mnohým davom prichádzajúcim z Halongu. Je to najlepší spôsob, ako preskúmať záliv Ha Long. Tour vás zavedie do ohromujúcej krajiny plnej vápencových skál. Budete skúmať skryté lagúny a šnorchlovať v okolí. Ak máte dosť odvahy, môžete si užiť skákanie z lode. Dostanete tiež možnosť plaviť sa na kajaku okolo zálivu a cez niektoré bláznivé jaskyne.

tip icon

TIP: V meste Cat Ba je viacero cestovných kancelárií. Vybrali sme si Cat Ba Ventures. Napriek najvyššej cene mali najlepšie recenzie a mali sme s nimi naozaj super výlet. Odporúčame rezerváciu niekoľko dní vopred, pretože majú veľa zákazníkov. Ak si chcete zarezervovať plavbu online, pozrite si pvýlety od Get Your Guide vyššie.

2. Objavujte pláže

V blízkosti mesta Cat Ba sú tri verejné pláže. Dostanete sa tam na skútri alebo aj pešo z mesta. Pláže sú očíslované od 1 do 3. Navštívili sme len číslo 1 a 3. Pláž číslo 3 je priamo pred obrovským rezortom. Je to v malej zátoke. Voda je skôr pokojná s niekoľkými menšími vlnami. K dispozícii je bar a môžete si prenajať lehátka za 100 000 VND. Pláž č. 1 je tiež blízko rezortu, ale budova je na boku pláže. K dispozícii je tu bar a požičovňa stoličiek. Možnosti stravovania sú tu trochu obmedzené, takže si vezmite svoje občerstvenie.

tip icon

DÔLEŽITÉ: Cat Ba sme navštívili koncom marca. Voda bola rozbúrená s veľa vlnami. Vôbec nebola čistá. Popravde bola voda na plážach trochu hnedá. Nie sme si istí, či je to počas tohto obdobia normálne alebo čo to spôsobilo. Nebojte sa zálivy Ha Long a Lan Ha mali čisté vody.

Things to do on Cat Ba island - Public beach no. 1
Pláž č. 1
Things to do on Cat Ba island - Public beach no. 3
Pláž č. 3

3. Hospital cave (Nemocničná jaskyňa)

Cena: 20 000 VND Otváracie hodiny: 07:30 – 17:00 Čas potrebný na návštevu: 20 minút

Návšteva Hospital Cave na ostrove Cat Ba je nezvyčajnou zmesou histórie a prírodných krás. Jaskyňa, ktorá bola kedysi podzemnou vojenskou nemocnicou počas vojny vo Vietname, je dnes dôkazom odolnosti a vynaliezavosti vietnamského ľudu. V rozsiahlych komnatách, ktoré boli kedysi preplnené lekárskym personálom a pacientmi, sa dnes nachádzajú pozostatky minulosti – provizórna operačná sála, miestnosti plné starého lekárskeho vybavenia a viaceré figúrky predstavujúce bývalý personál. Na druhej strane môžete v jaskyni obdivovať krásu stalagmitov a stalaktitov. Je to zvláštne miesto, ktoré v nás zanechalo zmiešané pocity.

5. Jaskyňa Trung Trang

Cena: 80 000 VND (zahŕňa vstup do národného parku Cat Ba) Otváracie hodiny: 07:00 – 17:00 Čas potrebný na návštevu: 45 minút

Návšteva jaskyne Trung Trang na ostrove Cat Ba je úžasným zážitkom. Jaskyňa je ohromujúca svojimi krásnymi skalnými útvarmi. Pri prechádzke ňou prejdete veľmi úzkymi chodbami, po ktorých nasledujú obrovské a priestranné komory. Chladná a vlhká atmosféra pridáva na dobrodružstve. Skvelé je, že v cene vstupného je zahrnutý aj vstup do národného parku Cat Ba, ktorý by ste si nemali nechať ujsť.

6. Národný park Cat Ba

Cena: 80 000 VND (jaskyňa Trun Trang) + 10 000 VND parkovné Otváracie hodiny: 07:00 – 17:00 Čas potrebný na návštevu: záleží od trasy akú si zvolíte

Pokiaľ je dobré počasie, národný park Cat Ba by ste nemali vynechať. Na výber je niekoľko trás. Ak máte chuť na nejaké dobrodružstvo, je tu pre vás dlhý trek, ktorý vás prevedie džungľou, miestnou dedinou až na pláž. Ak máte radšej niečo krátke, odporúčame túto vyhliadku (mapa). Okolitá krajina je jednoducho neuveriteľná. Na začiatku chodníka je malá reštaurácia.

7. Canon fort na západ slnka

Cena: 40 000 VND

Canon fort ponúka miernu prechádzku s nádherným výhľadom na záliv. Môžete sem prísť aj na skútri. Vstupné je 40 000 VND. Odporúčame to tu práve pre panoramatickú scenériu. Hľadajte schody pri vchode, aby ste našli skvelý 360° výhľad z veže. Obujte si dobré topánky, pretože chodník je strmý.

8. Prejdite sa po promenáde

Promenáda v Cat Ba je úžasným miestom na oddych. Obdivujte krásu útesov ďaleko v mori a dozveďte sa viac o vietnamskej kultúre. Promenáda je miestom, kde si mnohí domáci prichádzajú zatancovať v skupine alebo za rôznymi inými aktivitami. Večer je krásne vysvietená. Nájdete tu aj jednoduchý vonkajší workout park.

Kde sa ubytovať

Ak použiješ mapu nižšie, ty platíš rovnako a my zarobíme malú čiastku.

Booking.com

Kde sa najesť

Things to do in Ninh Binh - Tam Coc coconut coffee
Kokosová káva