Vietnam

Vietnam je neuveriteľnou turistickou destináciou v Ázii. Má bohatú kultúru, mimoriadne chutnú kuchyňu a priateľskí miestni sa postarajú o príjemné cestovanie. Vietnam je tiež známy svojou úžasnou prírodou. V tejto krajine je toľko miest, ktoré môžete vidieť!

Destinations

Home Destinations Ázia Vietnam

Najlepší čas na návštevu

Vietnam je veľmi dlhá krajina. Najlepší čas na návštevu Vietnamu veľmi závisí od toho, kam presne chcete ísť. Každá časť má úplne iné podnebie s rôznymi monzúnovými obdobiami. Nižšie si môžete prečítať podrobný popis počasia pre každú časť krajiny. Ak plánujete počas cesty navštíviť každú časť Vietnamu, medzi februárom a aprílom budete mať najideálnejšie počasie v celej krajine. Máj je stále dobrý, ale počasie môže narušiť niektoré vaše plány.

Oblasti: Sapa, Mu Cang Chai, Ha Giang, Ha Long, Hanoj, Cat Ba

Severný Vietnam má 4 ročné obdobia. Leto (máj-august) v severnom Vietname je veľmi horúce a vlhké s mnohými upršanými dňami. Mali by ste sa vyhnúť tomuto ročnému obdobiu, pretože cestovanie môže byť trochu nepríjemné. Zima (december-február) na druhej strane môže byť príliš chladná. Na samom severe krajiny je dokonca sneh. Uistite sa, že máte so sebou vhodné oblečenie. Ak nie, v Sape určite kúpite nejaké teplé bundy. Najlepší čas na návštevu severu by bola jeseň (september-november) a jar (marec-apríl). Počasie je veľmi príjemné a relatívne stabilné.

Oblasti: Dong Hoi, Phong Nha, Da Nang, Hue, Hoi An

Na rozdiel od severu má stredný Vietnam iba 2 ročné obdobia. Letné mesiace od júla do augusta sú veľmi horúce a nepríjemné. Na druhej strane, ak prichádzate kvôli plážam, zimné mesiace môžu byť príliš chladné. Od septembra do januára je tu obdobie dažďov. Ak si chcete zo svojho výletu užiť čo najviac, príďte medzi februárom a júlom. Väčšina dní je slnečná a teploty sú mierne.

Oblasti: Hočiminovo mesto, Phu Quoc

Najlepší čas na návštevu južného Vietnamu je jednoznačne november až apríl. Vtedy je tu obdobie sucha. Pláže na Phu Quocu sú najlepšie – pokojné a čisté. Prehliadka miest je v tomto období tiež celkom príjemná. Od mája do novembra je v tejto časti Vietnamu obdobie dažďov. Mnohé pláže Phu Quocu sú špinavšie, pretože sa sem dostanú odpadky z Mekongu. More je tiež dosť rozbúrené.

Mena

Vietnamský dong

1€ = 25.000 VND

Cestovné doklady

Na vstup do Vietnamu potrebujete víza. Môžete si ich vybaviť tu alebo sa pozrite na oficiálnu stránku.

Užitočné appky

  • Travelspend (prehľad výdavkov)
  • Grab (taxi)
  • Maps.me (offline mapa)

TIP: Na výber hotovosti odporúčame použiť bankomat Agribank. Majú najmenší poplatok (okolo 1 €) a najvyšší limit (3 milióny VND).

Naplánuj si...

Ak použiješ tieto odkazy, ty platíš rovnako a my zarobíme malú čiastku.

Letenky – Skyscanner

Letenky – Pelikan

Hotel – Booking.com

Hostel – Hostelworld

Viza – iVisa

Bus/vlak – 12go.asia

vietnam map
Vietnam
May 14, 2024

TIP: Ak sa chystáte cestovať nočnými autobusmi (ktoré sa používajú na každú diaľkovú cestu aj počas dňa), nezabudnite si so sebou vziať teplé oblečenie. Je tam silná klíma a môže byť veľmi chladno.

Bookni si zájazd vo Vietname

Ak použiješ následujúce linky zarobíme malú čiastku a ty platíš rovnako.

Najkrajšie mestá

Destinácie, ktoré musíte navštíviť

Menej známe miesta